wz
 
 
 

 

 

Porota
První ročník (2010)
Soutěžící 2.ročníku
Ceny pro vítěze
Spoznoři
Diskuze 

NĚKTERÉ NÁZORY A VZKAZY BĚHEM SOUTĚŽE OD SOUTĚŽÍCÍCH PRVNÍHO ROČNÍKU!

 

Napsali nám:

Zde jsou některé názory některých našich soutěžících během průběhu soutěže! Opět zde nebudu nikoho jmenovat, neboť by to bylo nefér i když souhlasily s uveřejněním těchto materiálů. Pokud budou chtít, sami se k tomuto vyjádří. Zde je opravdu vidět, že soutěžící pochopily porotu a že kritika je konstruktivní a nabádá a pobízí k tvořivosti a výkonům, a jak je vidět, berou ji opravdu s humorem a věřete nebo ne, jsou zde i negativní názory, ale to je zcela v pořádku :o)

Další názory proběhly veřejně ve vzkazníku na stránkách, kde si je (pokud jich není více jak 300) máte možnost přečíst jako dodatek k těmto neveřejným. :o)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

(příprava na volnou discipínu)
Jinak ,zase to je velmi povedené kolo, konkurence veliká:-)To mě na
to moc baví.....Taky od minulé kritiky, mi něco cvaklo a některé
moje oblečky se mi přestávají líbit,trošku na to nahlížím jinýma
očima,takže to bylo ku prospěchu věci i když jsem si ze záčátku
klepala na čelo :-). Je pravda, že oblečky na prodej a pro děti budu dělat zřejmě pořád stejně (extravagantní, až fantastické, třeba i s malým nedořešením detailu) ostatně pro děti je to o něčem jiném, ale na ostatní se fakt dívám dnes už jinak!
Těším se na
komentáře a měj se skvěle !!!!

----------------------------------------

(příprava na volnou discipínu)
říkala jsem si, že bych se k tomu měla taky nějak vyjádřit, hlavně proto, že zřejmě dostáváte přehršel negativních reakcí, tak bych to chtěla ze své strany trochu vyvážit...
Krátce po odeslání první disciplíny jsem uvízla nemocná v bytě bez internetu (už mi tu naštěstí konečně funguje), takže mi uniklo jak hodnocení, tak všechny ty reakce na ně - a jsem dost ráda. Místo řešení, co kdo kdy komu a proč řekl, jsem tu dobu trávila prací na volné disciplíně (ještě pořád není hotová, tím, co jsem si na sebe vymyslela, jsem si docela zavařila...). Komentáře ke svým plavkám jsem si přečetla až po několika týdnech, a protože jsem mezitím už měla plnou hlavu další disciplíny, měla jsem od toho pěkný odstup.
Osobně jsem za kritiku, kterou jsem dostala, opravdu ráda, a to z jednoho prostého důvodu: šla jsem do soutěže hlavně kvůli ní. Samozřejmě, možnost vyhrát tvoje výrobky je lákavá, ale nedělám si iluze, že bych ten výherce měla být, se svými malými zkušenostmi, zrovna já. Hlavně mi šlo o to, systematicky a s pevným termínem dokončení vyrábět něco, co jsem mnohdy ještě nedělala, zjistit, co všechno ve mně je - a taky zjistit, jak dobré to doopravdy je. Když něco zveřejním na svém blogu (a zatím toho moc nebylo), dostávám většinou, pokud vůbec, samé kladné reakce - což je sice milé, jenže mě to nijak nemotivuje, abych se zlepšovala. A já se zrovna v tomhle zlepšovat chci. :-)
A jsem toho názoru, že se kritici v mém případě většinou trefili. Jak s tím, co bylo špatně, tak i s tím, co bylo dobré. Takže tohle mě pozitivně naladilo a budu tvořit dál...
A nevím, proč jsem to já pochopila takhle a jiní třeba ne - možná prostě nahlížím na svoji tvorbu pro panenky jinak než většina ostatních panenkářek, mám jiný vkus nebo co - snad že mám ráda umírněné modely a v těch hned sama ty chyby vidím... to asi nejspíš.
Každopádně, když pominu technické nedostatky, které se jistě časem zlepší, a všechen ten sociální nepokoj kolem toho, který je nešťastný, ale zkrátka se vyskytuje všude, kde dochází k diskuzím a kritice - soutěž mě baví a doufám, že se záměr nakonec povede. Koneckonců, na konci budu mít vyrobené hned tři modely, k jejichž výrobě bych se při své lenosti jinak nedokopala, a už to je výhra. :-)
Tak přeju hodně štěstí a ať se ze všeho toho organizování nezhroutíš!

----------------------------------------


(příprava na volnou discipínu)
...tak mi nedá, abych Ti nenapsala. V sobotu jsem měla takovou krizi, že jsem Ti už chtěla napsat, že odstupuji ze soutěže. Fakt jsem byla nalomená až až, absolutně jsem nebyla schopná rozpárat jeden šev na oblečku a šít znovu jsem odmítala. Navíc jsem si v sobotu ráno řízla do prstu a pořád to krvácelo i přes náplasti a šít něco z bílé látky...Měla jsem fakt slzy na krajíčku (možná i víc) a všeho dost. No a závěr? Rozdýchala jsem to, obleček je hotový, ne dokonalý, ale líbí se mi. Navíc já šiju pro potěšení, nejsem profesionální švadlena a křivým švem si chuť do šití fakt zkazit nedám :o)))))). A tuto soutěž neberu jako soutěž švadlenek! :o)))))

(reakce na odstoupení soutěžící č.2 ze soutěže)
Hlavu vzhůru! Tohle předse muselo přijít! Nechci být zlá, ale já Ti to na srazíku říkala, pamatuješ? Víš předse, že každý dobrý skutek musí být po zásluze potrestán.:-D Myslel si to dobře, ale lidi u nás nejsou na kritiku, hlavně takhle tvrdou zvyklí. Neboj, ono se to časem vsákne a holky pochopí, že je to myšleno dobře. Jen jim dej čas a nenech si tím zkazit náladu! Držím palečky, hlavu vzhůru! Děláš to dobře, tak se nenech odradit!!!!

Ještě dodatek.
Možná by nebylo od věci přestat řešit neřešitelné a začít něco dělat! :o) Udělejte za tím vším tlustou čáru. Přijde mi naprosto zbytečné mrhat energií na něco, co už stejně změnit nejde. Všichni se omlouvají, vysvětlují.... Je to už ubíjející. Pojdmě se radši zaměřit na to co bude. :o)

 

(reakce na bodování 1.disciplíny)
No nebudu říkat, že jsem to nečekala. Kritiku veme málokdo pozitivně. Však i moje první reakce byla " co je to za ženskou, zkusila si někdy ušít plavky na Barbie...ať ukáže, na rozdíl od nás na to má školu..." No, ale to byla jen první reakce. Pak jsem si řekla, že si chuť zkazit nedám a budu si to dělat podle sebe i nadále... Jen mi chybí kromě kritiky ty rady. Ne všeobecné, ale konkrétně jak! Jak správně ušít, na co si dávat pozor, z jakého úhlu fotit a pod...to mi chybí.

Ty jsi teda pořádné zlobidlo! Fakt by mě teď zajímala Tvoje představa plavek. Co jsi vlastně očekával? Čím víc o tom přemýšlím, tak na soutěžích miss a to i těch panenkářských bývají plavky dokonce stejné pro všechny soutěžící a fakt úplně bez doplňků Děvčata nemývají ani náušnice! Ty sis představoval něco jako na karneval v Riu? :o))))))

A pak na závěr. Já do této soutěže nešla kůli výhře. Já se chtěla pobavit. Ale když vidím, jak to některé dámy berou naprosto smrtelně vážně, tak mě to až trochu odrazuje. No co, takový je život...
PS: moc se na Tebe těším, ale připrav se, že svoje plavky budu obhajovat do roztrhání těla! :o)))))

----------------------------------------

(reakce na odstoupení soutěžící č.2 ze soutěže)
...upřímně řečeno mě ty vášně trochu překvapují. Moje dívka číslo 6 je po 1.
disciplíně poslední, ale já to fakt neřeším, chci se hlavně bavit - tohle i
celé moje sbírání panenek a šití na panenky je pro mě prostě relax a šití
plavek i příprava na další disciplíny ten relax zcela naplňuje a je to zas
trochu něco jiného než jen šití, když to tady musím zkusit i prodat. Ty jsi
zorganizoval prima soutěž, na těch stránkách je vidět, kolik Ti to dalo
práce a tak Ti jen chci říct, že já za sebe děkuji za zábavu a nedej se
otrávit.

Možná to bude působit divně, ale to stejné se mi chce říct i Tamushf, osobně
ji moc neznám, do Mexika daleko, ale jejími stránkami jsem brouzdala dost
často a ráda a hodně z jejích výtvorů mě oslovilo a něco hezkého mi dalo.
Prostě volám

Pojďme se všichni vybodnout na negativní emoce a další disciplíny si užijeme
!!!! (i kdybychom se k tomu dokopat měli)

----------------------------------------

(reakce jedné ze soutěžících na můj dopis zaslaný všem soutěžícím a porotcům - odstoupení ze soutěže)
jako jedna z ufnukanych malych holcicek oficialne koncim v soutezi protoze me tohle petre ubliziko mnohem vic nez cela kritika
preju hodne stesti
T.

----------------------------------------

(Můj dopis všem - protě i soutěžícím o nastalém problému po bodování)
Hoj všem účastníkům, soutěžícím a také všem porotcům,
věnujte prosím několik minut návštěvě stránek soutěže a přečtěte si důkladně
vyjádření k "ostrému" bodování poroty, neboť je to opravdu důležité (hlavně pro
soutěžící), porota sama dobře ví, co dělá a proč to tak dělá! Nechci aby došlo k
nějakému nedorozumění či aby měl někdo pocit, že je "osobně napadán" tak to
rozhodně není, jde o soutěž, která má jasný cíl, jasné mantinely a s těmi musí
počítat každý, kdo jde soutěžit i každý kdo jde hodnotit.
Misto abych se soustředil na fotky od Vás tak denno denně řeším soutěžící,
kteří neunesli kritiku a nejsou schopni přijmout i jiný názor a stojí si
zarputile na svém,což k ničemu nevede a mě to odvádí od práce. OPRAVDU UŽ TO ŘEŠIT NEHODLÁM! Chci se Vám všem v soutěži věnovat jak porotce, poradce, Tak i kamarád, kolega, a nehodlám do nekonečna probírat "umíněné a ufňukané malé holčičky" z řad kategorie B. Naopak kategorii A musím moc pochválit, neboť právě naši nejmladší pochopili zcela přesně co se po nich žádá - což bohužel těměř žádná z kategorie B nepochopila! Tím se nechci dotknout dam, které kritiku přijaly a mají tím pádem možnost posunu v před. Jen tak dál! :o) Takže si to prosím v klidu přečtěte, můžete se k tomu samozřejmě vyjádřit, ale jak říkám já sám, plavky (a možná to byl špatný tah, možná ne?) jsou jakýmsi vrcholem "v tomto missím panenkářství, právě pro svoji minimalizaci" a tudíž i nejtěžší disciplínou, není divu, že je na začátku tolik kritiky. Teď nás čekají již
příjemnější věci, a nebo taky ne, já nevím :o), každopádně každý kdo se přihlásí
do soutěže s tímto musí počítat a tak to prostě je, bez toho by to nebyla soutěž
a bylo by to zcela mimo mísu, bezpředmětné, neupřímné, velké NIC. Ale my
nechceme tvořit nic, my chceme vytvořit prestižní soutěž, možná i světového
formátu, a proto budeme k celé věci přistupovat tvrdě již od začátku, neboť víme
jak na tom všichni jste a ............................více se dočtete na
stránkách ve sdělení poroty. Za organizátora soutěže a porotu. Péťa (latoya)

----------------------------------------

(reakce na bodování 1.disciplíny)
Akorát ted jsem narazila na ty komentíky u fotek...řeknu ti ,je to dost ostrý :-)))) Taky jsem něco připsala.Já našvaná nejsem,nemám proč.Ale napsat mi,že ozdoba zabije modelku apd..no smála jsem se tomu...vždyt je to hloupost. A že mám 30 fotek nafocených, z toho můžu použít jen pár,páč jsou ostatní černé a na těch dobrých se pošoupnul zadní šev a vypadá to děsně..no bože...to jsou tedy kritiky....Ale všimla jsem si,že ty jsi takový kladný porotce :-)))))))

----------------------------------------

(reakce na bodování 1.disciplíny)
Ahojky všem a hlavně porotě.Mooc vám děkuji za komentáře velmi mě potěšili a vše jsem vzala na vědomí!!!!

----------------------------------------

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Tato soutěž vznikala několik měsíců. Nejprve jsem o tomto projektu pouze uvažoval, posléze začal navrhovat a nakonec přišla realizace.


Chtěl jsem vytvořit soutěž pro všechny, kteří rádi tvoří (ať už jde o holky, kluky, dámy či pány), prostě pro všechny, co si rádi hrají a tvoří miniaturní svět panenek do reálných podob. Ale nebyl to jen nápad o jedné jediné soutěži, cílem bylo vymyslet a zrealizovat soutěž, která by měla jasná pravidla a samozřejmě také pokračování. A tak se zrodila MISS LATOYA.


Přeci jen, soutěž typu miss zná snad téměř každý a hned od začátku je jasné a zřejmé o co v soutěži půjde. Tak jsem použil klasický vzor soutěže a převedl jej do světa panenek.


První ročník je zatím ještě stále "v plenkách", ale věřím, že si jej všichni užijete a společně vytvoříme základ budoucí tradice volby Miss pro panenky.


V prvním ročníku budou o Vaši přízeň a ve zkrácené podobě soutěžit panenky typu Barbie, ale již od druhého ročníku se otevře soutěž i pro panenky typu Tonner a celá soutěž získá na objemnosti novými disciplínami a úkoly, které Vás budou čekat již od ledna 2010 v druhém ročníku soutěže o titul MISS LATOYA 2011.

Přeji Vám všem příjemnou zábavu, šikovné ruce a spoustu skvělých nápadů při tvoření.

 

 

Za pořadatele a porotu Váš Péťa

 

 

                     
                     
                     

 

 

 

 

 

NOVINKY:
----------------------

Spuštění stránek
dne:15.září 2009

----------------------
Přehledy:
disciplín
zde:
----------------------

Soutěžící 2.ročníku přehled: zde:
----------------------

Pravidla pro 2.ročník zde:
----------------------

 

design by latoya 2009
Zpět na index Zpět na úvodní stránku